Koltuktan Kalem Lekesi Nasıl Çıkar? - Berrak Halı Yıkama

Koltuktan Kalem Lekesi Nasıl Çıkar - Antalya Berrak Halı Yıkama

Koltuktan kalem lekesi nasıl çıkartılır

Kalem lekeleri koltuklardan kolay kolay çıkmaz. Bu sebeple sıvı veya katı formda olabilecek kalem lekeleri için daha fazla vakit kaybetmeden gerekli müdahaleler yapılmalıdır. Ayrıca bir çok ebeveyn koltuktan kalem lekesi nasıl çıkar konusunda araştırma yapmakta ve bu araştırmalar neticesinde genel olarak koltuk temizleme şirketlerine ulaşmaktadır.

Koltuktan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar

Koltuktan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar

Genelde sıvı biçiminde olan tükenmez kalem lekesi hızlı bir biçimde kâğıt havlu kullanarak fazlalığını almanız gerekiyor. Bu uygulamayı yaparken dikkat edilmesi gereken lekenin dağılmaması çok önemlidir. Daha sonra ki işlem içeriğinde ağartıcı bulunmayan bir deterjanı suyla karıştırarak koltuğu silebilirsiniz. Silme işlemi yapılırken dış kısımdan iç kesme doğru silmek daha olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Tükenmez kalem her insanın istemeyen lekelerden biridir. Çıkarılması güç olan bu tür lekelerin deri kaplı koltuklara da bulaşması mümkündür. Bu tür olaylarda mavi tür sabun kullanarak çizilen deri koltuğu hafifçe şekilde silmelisiniz. Silme işleminde lekenin çıktığını görebilirsiniz.

Deri Koltuktan Tükenmez Kalem Lekesi Çıkarmak

Deri koltuklarda limon kolonyasından faydalanarak tükenmez kalem lekesinden kurtulabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise lekeli deriye vazelin sürmek ve daha sonra aseton ile silmeye başlamaktır.

Günümüzde koltuktan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar sorusuyla ilgili genel itibari ile ulaşacağınız bilgiler bu şekildedir. Pek çok kullanıcı deri koltuklar için süt ve sirke karışımından yararlanabilir.

Sizlerle paylaştığımız bu bilgilerle beraber uzman bir koltuk temizleme hizmeti alarak da tükenmez kalem lekelerinden kısa bir süre içinde kurtulabilirsiniz. Çünkü kişisel olarak yapacağınız müdahalelerin kimi zaman olumsuz sonuçları yanı sıra getirdiğini söylemek doğru olacaktır. Firmamızı arayarak kesin ve kalıcı çözümler elde edebilirsiniz.