Halıdan Leke Nasıl Çıkar? - Berrak Halı Yıkama Antalya

Halıdan Leke Çıkarma Yöntemleri

Halıdan Leke Nasıl Çıkar - Berrak Halı Yıkama Antalya

Halıdan Leke Çıkarmak sanıldığı gibi çok kolay değildir. Antalya Halı yıkama olarak gösterdiğimiz faliyet alanında, halılar üzerinde oluşan bir kısım lekeleri kullanmış olduğumuz endüstriel ilaçlar kullanarak yüzde yüz sonuçlar almaktayız. Ne var ki, kalıcı olmasıda söz konusu olduğu durumlar da vardır. Her leke yüzde yüz çıkar demek yanlış olur.

Özellikle günlük olarak kullandığımız çay, meşrubat, meyvesuyu, kahve gibi içerisinde şeker miktarının fazla olması dolayısıyla, halı iplerinde lekelerin çıkarılması oranını etkileyebilmektedir. Öncelikle şunu belitmeliyizki; bir leke normal temizleme şartlarında çıkarılamayan yabancı bir maddedir.

Bu madddeler halının iplik yapısına veya rengine zarar verebilir. Bu tür lekeler bilinçli yöntemler izlenerek çıkarılabilirler. Fakat bazı halı türlerine bağlı olarak çıkmayabilmektedir.

Sayın müşterilerimiz şunu bilmenizde fayda var.

Özellikle çin, yün, nepal, el dokuma, ipek, plastik tabanlı kaymaz, deko, step halı gibi türlerde işlem yapmak çok zordur. İşi bilmeyen firmalar veya usta diye geçinenler genellikle oksijen bazlı leke çıkarıcılar kullandıkları için daha çok zarar vermektedirler. Halıda oluşan leke kronikleşmiş ise çıkma olasılığı hemen hemen hiç yok denecek kadar azdır. Makina türlerinde ise lekeler genellikle çıkmaktadır.

Halıdaki lekeleri çıkarmak ile ilgili detaylı bilgiyi linklerimizden bilgi edinebilirsiniz.