Halı Yıkama - Antalya - Berrak Halı Yıkama

Antalya Halı Yıkama - Berrak Halı Yıkama

Profesyonel Halı Yıkama & Temizleme Nasıl Yapılır?

Günümüzde pek çok kişi halıyı temizlemeye çalışır bazen güzel yıkar bazen de çok kötü bir yıkama uygulaması vardır. Profesyonel halı yıkama, halıyı derinlemesine temizlemek ve halıya zarar vermeden işi bitirmektir.

Halı yıkama ustalık, tecrübe, bilgi, deneyim ve tecrübeli bir ekip ve teknik gerektiren bir iştir. Günümüzde farklı ipliklerden dokunan farklı halı türleri bulunmaktadır. Her halının kalitesine ve modeline göre yıkama teknikleri ve farklı halı şampuanları bulunmaktadır. İplik, halının çekirdeğidir ve her bir iplik, halıya farklı bir doku ve renk doygunluğu katar.

Halı yıkama-Antalya Her tekstilin kendine has özellikleri vardır. Kaliteli bir halı ihtiyacınızı tam olarak karşılayan ve bakmaktan ve kullanmaktan mutluluk duymanızı sağlar.

Halı yıkama firmaları arasında konusunda uzman ve profesyonel ekipmanlar ile siz Antalyalılara yıllardır kaliteli hizmet vermekteyiz.

Halı temizliği terimi, halı ve kilimler söz konusu olduğunda genellikle yanlış kullanılmaktadır. Halı temizliği sadece onları temiz tutmak için değil, aynı zamanda parlaklıklarını ve renklerini sağlamak için de yapılır. Aslında halınızı temizlemeden önce düşünmeniz gereken birçok şey var.

Bu şekilde birkaç yıl dayanacaklarından emin olabilirsiniz. Öncelikle halıyı düzenli olarak temizlemenin önemli olduğunu unutmayalım. Bunun nedeni toz, kir ve diğer lekelerin halımızın tüylerine kolayca nüfuz edebilmesidir. Bunları almazsanız, düşündüğünüzden çok daha önce değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu nedenle halınızı düzenli olarak temizleyebilmeniz için profesyonel halı yıkama firmalarından düzenli bakım hizmeti talep etmeniz önemle tavsiye edilir.

Halı-yikama-antalya-Berrak-Hali-Yikama - Fabrikası Halı yıkama-Antalya-Berrak halı yıkama - Halı yıkama sırasında el dokuma, milas vb. Örgü tekniklerine göre özel bir yıkama işleminden geçerler. Güneş görmeyen kapalı mekanlarda kurutulurlar.

Her yıkama tekniği farklı olduğu gibi kullanılan deterjanlar da farklıdır. Özellikle yeni nesil bambu halılar ve kök boya ile boyanmış halılar profesyonel çalışanlar tarafından yıkanmalıdır. Aksi takdirde renklerin karışması ve iplik yapılarının zarar görmesi kaçınılmazdır. Bu konuda profesyonel ekibimiz ile tam hizmet veren bir halı yıkama ve temizleme firması sunuyoruz.

Halıların kötü yıkanması, renklerinin karışması, renklerinin solması, bakım sürelerinin düzensiz olması gibi en yaygın müşteri şikayetleri gibi pek çok örnek vardır. Halılarınızı Uygun, ucuz halı yıkama fiyatına yıkatmak isterken daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kalitenin asla ucuza alınmadığını unutmamalıyız.

Altı Adımda Halı Nasıl Yıkanır?

Müşterinin adı, soyadı ve adresi halı yıkama telefon numarasından alınmaktadır. Çağrıyı takiben belirlenen saatte halılar alındı ​​fişi ile alınır ve işaretlenir. Fabrikada boşaltılan halılar özelliklerine göre ayrıştırılarak halı yıkama ünitesine taşınır.

  • Toz alma: Önce halıların üzerindeki ve içindeki tozlar bir çırpıcıdan geçirilir. Ardından halı lekelerine bakılır. Lekeler yıkamadan önce işlemden geçirilir.
  • Halı yıkama: Tozu temizlenen halılar önce ıslatılarak yumuşatılır, ardından otomatik halı yıkama makinesi ile şampuanlanır ve fırçalanır.
  • Durulama : Durulama işleminden sonra makineden çıkan halı bindörtyüz devir makinesine yerleştirilerek üzerindeki ve içindeki su sıkılır.
  • Kurutma: Kuruyan halı, direkt güneş ışığından uzak ama iyi havalandırılarak asılarak kurumaya bırakılır.
  • Kontrol: Kuruyan halı tezgah üzerine serilir ve son bakımı yapılır. Lekelerin durumu kontrol edilir.
  • Paketleme: Son olarak halı, teslimat aşamasından önce kirlenmemesi veya tozlanmaması için önceden paketlenerek teslim edilir.