Araç Koltuğu Temizleme - Berrak Halı Yıkama - Antalya

Antalya Araç Koltuğu Yıkama - Antalya oto koltuk yıkama fiyatları

Araç Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Antalya araç koltuk yıkama uzman ekibimiz arabanızın koltuklarını ilk alındığı gibi hijyenik ve temiz bir şekilde temizlemektedir. Toplumumuzda genelde arabalarımızın dış görünüşüne özen göstermektedir. Ama en önemlisi dış görünüşten ziyada arabanın koltuklarında oluşan kir ve lekelere de bir o kadar özen göstermemiz gerekmektedir.

Araç Koltuk Yıkama Hizmeti Neden Önemlidir?

Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelen araçların iç temizliği de çok önemlidir. Zaman içerisinde tozlanan, kirlenen, lekelenen oto koltukları bir müddet sonra mikrop, bakteri yuvası haline gelmektedir. Bu ortam koku ve hatta koltuk kumaşlarının renk solmalarına neden olacaktır. Bu sebeplerden dolayı araç içi koltuk temizliği kullanıma bağlı olarak yılda en az iki kez yıkanması gerekmektedir.

Araç-Koltuk-Yıkama - Berrak-Halı-Yıkama-Antalya

Araç Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Araç Koltuk yıkama için kullanılacak malzemeler

  • Profesyonel koltuk yıkama makinası
  • Koltuk yıkama şampuanı
  • Koltuk fırçalama makinası
  • Koltuk Leke çıkarıcı
  • Elektrik süpürgesi

Antalya araç koltuk yıkama yapan firmamız öncelikle profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Uzman ekibimiz önce koltukların tozlarını elektrik süpürgesiyle temizlemektedir. Tozlarından arındırılan koltuk kumaşının daha sonra varsa ise üzerindeki lekeler için özel üretilmiş koltuk leke çıkarıcı ilaçların yardımıyla leke çalışması yapılır.

Daha sonra ılık suya karıştırılan koltuk yıkama şampuanı makinemiz yardımıyla tüm kumaşlı yüzeylerin üzerine püskürtme yardımı ile tamamen ıslatılır. Kumaş üzerinde şampuanlı su kısa bir süre bekletilerek kirlerin çözülmesi beklenir. Daha iyi sonuç elde etmek için kumaşa zarar vermeyen yumuşak koltuk fırçalama makinesi ile tüm yüzeyler fırçalanır.

Son aşamada ise vakumu güçlü koltuk yıkama makinesi tüm kumaş yüzeyler yeterince vakumlanarak kirli suyu çektirilir. Bu işlem bazen birkaç kez tekrarlanabilmektedir. Suyun dan arındırılan araç koltuğu nemini atması için havalandırılarak kurutulması gerekmektedir.

Araç Koltuk Yıkama Fiyatları

Araç Koltuk Yıkama fiyatları araçların koltuk sayısına, tavan yıkama, taban yıkama, bagaj yıkama durumuna göre değişiklik göstermektedir. Antalya araç koltuk yıkama yapan firmamız uygun yıkama fiyatları ile siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti vermektedir.

Deri Araç Koltuğu Temizleme

Deri Araç Koltuğu Nasıl Temizlenir?

Deri araç koltuğu temizleme diğer kumaş koltuklardan daha kolay ve temizlerken daha az zaman harcarsınız. Araç koltuklarınız deri kaplı ise kumaş gibi çok kir tutmaz. Ama kaza ile üzerine içtiğimiz yediğimiz şeyler dökülebilir. Bu durumda temiz bir bez yardımı ile hemen leke oluşmadan dökülen bölgeyi temizlememiz gerekmektedir.

Deri Koltuğu Ne İle Silmeliyim?

Deri koltukları temizlerken asla içerisinde ağartıcı bulunan veya çamaşır suyu gibi deterjanlarla silmeyin. Bu tür temizlik malzemeleri deriye büyük ölçüde zarar vermekte hatta derinin renklerinde solmalar bozulmalar yaşanabilmektedir.

Deri araç koltuğunu temizlerken en iyi yardımcınız vazelin olmalıdır. Vazelini temiz bir bez veya sünger yardımı ile derinin üzerine sürerek temizleyebilirsiniz. Bu yapılan işlem deri koltuklarınızı hem temizler hem de parlaklık kazandırmaktadır.

Ayrıca diğer bir yöntemde deri koltuklarda oluşan lekeler için bir litre suyun içerisine birkaç damla beyaz sirke karıştırarak da temizleyebilirsiniz. Sirkeyle temizleme yapmışsanız arabanınızın içerisini iyi havalandırmanız gerekmektedir.