Antalya Koltuk Yıkama Fiyatları - Berrak Halı Yıkama

Antalya Koltuk Yıkama Fiyatları

Antalya Koltuk Yıkama Fiyatları - Berrak Halı Yıkama Fabrikası

Koltuklar evlerimizin yanı sıra ofis, otel gibi bir çok yerde kullanılan vazgeçilmez eşyalarımızdan biridir. Zaman içerinde diğer eşyalar gibi belirli zamanlarda temizlenmesi gerekmektedir. Diğer sektörlerde olduğu gibi ayrı bir iş kolu olarak

günümüze yansımıştır. Antalya bölgesinde bu konuyla alakalı birçok koltuk yıkama firmaları bulunmaktadır. Koltuk Temizleme ve yıkama Fiyatları kumaş yapısına ve özelliklerine göre değişmektedir.

Bazı takımlar komple kumaş kaplıdır, bazılarının yanları ahşap olup diğer yanları kumaştan oluşmaktadır Koltukların döşemelik kumaşları çok farklıdırlar, kimi takımlar minderli, kumaş, deri, nubuk, güderi gibi çeşitleri vardır. Her birinin temizleme şekilleri farklıdır. Bunlara bağlı olarak yıkama fiyatları da değişiklik göstermektedir.

Koltuklarımız ve halılarımız ev içerinde en çok tozlanan ve kirlenen eşyalarımızın başında gelmektedir. Halılar yılda en az bir kez yıkatmaya verilmektedir, ama koltuk takımları göz ardı edilerek iki yılda veya daha uzun zamanlarda yıkanmaktadır. Halbu ki altı ay veya yılda en az bir kere temizlenmesi tavsiye edilir. Evlerde çoğu zaman kirlenen koltukları gerek temizlik yapan kişilere kimi zaman kendimiz silerek temizlemekteyiz.

Bu tamamen yanlış yapılan bir uygulamadır. Silme yapılan kumaşın renklerinin dokusunun bozulma olasılıkları çok fazladır, kullanılan kimyasallar silme esnasında bunlara neden olabilir. Diğer bir yanda sulu bir şekilde yapılan silme işlemi kumaşın altına suyla birlikte kirleri daha çok gömmekteyiz. Bir müddet sonra kusma diye tabir ettiğimiz kirli su kumaşın üzerine çıkmakta hem nemden dolayı kokuya hem de lekelenmeye neden olmaktadır.

Koltuk Yıkama uzmanlık gerektirir. Personelin kumaşları hangi özelliklerde deterjanlar kullanılması gerektiğini iyi bilmesi gerekir. Kullanılan koltuk yıkama deterjanı kumaş yapılarına zarar vermemesi gerekir. İçerisinde ağartıcı bulunan kimyasallar tercih edilmemelidir. Bunun yanı sıra yıkama yapılan koltukların çok iyi vakumlanarak kirli suyun alınması gerekir. Bu yüzden kullanılan makinaların profesyonel olması gerekmektedir. İyi vakumlama yapılmaz ise döşemenin içinde kalan su koku yapar. Berrak Koltuk Yıkama profesyonel makine, deterjan ve leke çıkarıcıları ile bu konuda sizlerin çözüm ortağınızdır.

Antalya da bulunan bazı koltuk yıkama şirketleri yukarıda bahsi geçen konuların bir çoğundan bilgi yoksunu olarak iş yapmaktadırlar. Koltuk takımları 7, 8, 10 kişilik diye gruplara ayrılmaktadır. 7 kişilik bir takımı yıkama süresi en az iki, iki buçuk saat sürmektedir, kısa süreli yapılan işlerden iyi sonuç alamazsınız.

İşletmelerin bir kısmı Antalya Koltuk Yıkama Kampanya adı altında düşük fiyatlar ile reklam vermektedirler. Bu kampanya doğrultusunda yapılan işin süresi yarım saat kırk dakikayı geçmemektedir, düşük fiyatla yapılan iş tam anlamıyla yapılmadığı için sorunlarını da beraberinde getirip kısa sürede yapılan iş memnunluk derecesinin çok ötesinde kalmaktadır. Ucuz fiyat koltuk yıkama yaptırayım derken daha çok zararlara uğramayın