Halı Yıkama Firması - Berrak Halı Yıkama

Antalya Halı Yıkama - Firmaları - Fiyatları

Antalya Halı Yıkama %100 Müşteri Memnuniyeti

Günümüzde birçok kişi halıyı temizlemeye çalışıyor, bazen iyi yıkanıyor, bazen çok kötü yıkama uygulaması oluyor. Profesyonel halı temizliği, halının derinlemesine temizlenmesi ve halıya zarar vermeden işin tamamlanması işlemidir.

Halı yıkama ustalık, tecrübe, bilgi, tecrübe ve deneyimli ekip ve ekipman gerektiren bir iştir. Günümüzde farklı ipliklerle dokunan halı çeşitleri bulunmaktadır. Her halının kalitesine ve modeline göre yıkama teknikleri ve farklı halı şampuanları bulunmaktadır.

İplik halının özüdür ve her bir iplik halıya farklı bir yapı ve renk zenginliği katar. Her ipliğin kendine has özellikleri vardır. Kaliteli halı ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılayan, izleyip kullandığınızda memnun kalmanızı sağlayan bir halıdır.

Değerli ,el dokuma, yün halı, nepal halı ve makine halılarınız hepsi özenle yıkanır ve güneş görmeden üstü kapalı açık havada kurutulmaktadır.

Halı ve kilimleriniz söz konusu olduğunda, halı yıkama terimi genellikle yanıltıcı bir şekilde kullanılmaktadır. Halı temizliği sadece temiz kalmaları için değil, aynı zamanda parlaklık ve renklerini korumalarını sağlamak için de yapılır.

Aslında halılarınız temizlenmeden önce dikkat edilmesi gereken pek çok şey vardır. Bu şekilde uzun yıllar dayanmalarını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle halı yıkamanın düzenli olarak yapılmasının önemli olduğunu unutmamalısınız. Bunun nedeni toz, kir ve diğer lekelerin kilimlerimizin tüylerine kolay nüfuz edebilmesidir. Bu hususları dikkate almazsanız beklenenden çok daha kısa sürede değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu nedenle halılarınızı düzenli olarak temizlenmesi için profesyonel halı yıkama firmaları tarafından düzenli olarak hizmet almanız şiddetle tavsiye edilir.

Uzman Halı Yıkama Hizmeti

Halı yıkama hizmeti talep edildiğinde; servis aracımız adresinizden halılarınızı teslim alır. Müşteri ve halı tür bilgilerini içeren bir makbuz ile kayıt altına alınan halılarınız, güvenli bir şekilde halı yıkama fabrikasına ulaştırılmaktadır. Genel fabrika ön yıkama kontrolünden sonra toz tabakası çırpma makinasından geçirilir ve yıkama işlemi için ayrı bir grupta makineye geri gönderilir. Halının cinsine göre farklı temizlik maddeleri kullanılmaktadır. Yıkandıktan sonra kurutulur. Halınız tamamen kuruduktan sonra havalandırma ve paketleme işlemleri ile teslimata hazırlanır.
Halı temizliğinde doğal şampuan kullanımı

Fabrikamızda halılar cinsine göre ayrılarak farklı şampuanlar ve yöntemler kullanılmaktadır. Halı temizliği için özel üretilmiş ekolojik yıkama şampuanları kullanmaktayız. Halılarınıza zarar vermeden en iyi şekilde yıkama sağlayan bu ürünler, doğal ve sağlığa zarar vermeyen deterjanlardır.
Halı Türlerine Göre Yıkama

Her çeşit halınızın el dokuma, nepal, çin halısı veya bambu halı gibi farklı özelliklere sahip halıları türüne göre ayrı ayrı yıkama işlemi uygulanmaktadır. Yıkama ve kurutma işlemleri yapılırken uzman olan ustalarımızın tecrübeleri sayesinde kusursuzca halılarınızı hijyene kavuşmaktadır. Antalya Berrak halı yıkama ve temizleme tesisimizi ziyaret ederek yıkama işlemlerimizi, kurutmamızı ve paketlememizi temenni ederiz.
Halı yıkama ya da herhangi bir basit leke oluşumunda işlem ile ilgili tüm sorularınız için leke çıkarma linklerimize veya bizi arayabilir size yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz.
Servis ve Teslimat halının teslimatını işten eve geliş saatinize göre ayarlıyor ve belirttiğiniz uygun gün ve saatte teslim ediyoruz. Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemlidir.
Her işte olduğu gibi Antalya’da halı yıkama hizmeti çok emek veririlmesi gereken bir iştir. Her aşamasında özen isteyen en ufak hatayı kabul etmeyen yıkama bölümlerimiz ve kurutma alanlarımız, titizlik ve ekip çalışmasıyla ilerleme sağlayan bir sistemden oluşmaktadır.
Halı Yıkama Hizmet Bölgelerimiz

Antalya halı yıkama servisimiz; Antalya merkez ve ilçeleri olan Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı bölgelerindeki tüm mahallelere halı yıkama hizmetimiz bulunmaktadır.
Garantili Halı Yıkama Hizmeti

Şirketimiz Halılarınızın temizliği ve yıkanma aşamalarındaki işlemlerde zarar görmemesi için, güvenliğe son derece önem vermektedir. Profesyonel yıkama makinelerimiz ve naturel şampuanlar kullanılarak, uzman ekibimiz tarafımızdan yıkanan halılarınız garantimiz altındadır.

Halı Leke Çıkarma İşlemi

Fabrikamızdaki halıların kontrolleri sırasında zorlu lekeler tesbit edilirse, leke çıkarma için özel işlem uygulanmaktadır. Zira bazı açık renkli halılarda özellikle mutfak halılarında yağ lekeleri tam olarak çıkmayabilir. Bu nedenle halınızı personelimize teslim ederken halıda bu tür lekeler varsa bunu bildirebilir ve özel leke çıkarıcı uygulanmasını talep edebilirsiniz. Böylece leke çıkarma işlemi sonucunda oluşacak temizlik durumu hakkında net bilgi alabilirsiniz.
Halının teslim alınmasına ilişkin notlar
Halıyı teslim aldıktan hemen sonra kullanmasanız bile, koruyucu naylon sargıyı açarak veya küçük delikler açarak halınızın hava almasına izin verin. Teslimat sırasında; Halının temizliğini, dokusunu ve rengini kontrol edin. Firmamız garantili temizlik hizmeti vermektedir.
Memnun kalmazsanız veya bizimle ilgili bir sorun varsa halınızı servis ekibimize iade edebilirsiniz.

Halılarınız kısa sürede ücretsiz servis ve tekrar yıkama ile size teslim edilecektir.

Halı Yıkama Çeşitleri Nelerdir?

Halılar, çeşitli şekillerde yıkanır ve ama halı yıkama teknik kurallarını bilmiyorsanız halınız için en iyi yıkama yöntemini seçmekte zorlanabilirsiniz. Çünkü yıkama yöntemleri, halının cinsine ve türüne göre değişiklik göstermektedir.

Her tür aynı şekilde yıkanmaz. Sizlere aşağıda bulunan bazı yardımcı olabilecek halı yıkama yöntemleri verilmektedir.

Derinlemesine Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Derinlemesine halı yıkama, bu işte uzman olan profesyonel halı yıkamacılar tarafından yapılan zor bir yöntemidir.

Sipariş üzerine alınan halılar, halı yıkama fabrikası, firması veya tesislerine

götürülerek bir birkaç işlemden geçirilir. Öncelikle toz alma makinasında halıların içerisindeki tozları alınır. Daha sonra tam otomatik halı yıkama makinaları ile yıkama işlemine geçilir. Yıkama işlemini takiben sularından ve kirlerinden arındırılmak üzere sıkma makinasına atılır. Sıktırılan halılar yüzde seksen oranında sularından arındırılmıştır.

Daha sonra askılıklara veya kurutma odalarında kurutmaya bırakılır.

En son aşamada leke ve temizliği kontrol edilen halılar, paketleme ve sonra teslim edilmeye hazır hale getirilir

Halıların en iyi şekilde derinlemesine yıkanması için en az yılda iki kez yani 6 ayda bir konusunda uzman bir halı yıkama firmasına verilmesi gerekmektedir.

Şampuanla Evde Halı Nasıl Yıkanır

Şampuan ile Halı Nasıl Yıkanır?

Bayanların evlerinde kullandıkları en çok bilinen halı yıkama yöntemidir. Bu yöntemle halılar nasıl yıkanır; içi su dolu bir kova içerisine şampuan karıştırılır, köpüren şampuan bir sünger veya bez yardımıyla halıya sürülür. Köpük halıdaki kir ve tozları çeker. Bu şekilde biraz bekleyen halı kuruduğunda köpük tabakası meydana gelir. ve halı ipliklerinden ayrılır. Daha sonra kuruyan bu tabakayı evimizde bulunan bir elektrik süpürgesi ile süpürülür. Kolay bir şampuanlama yöntemi olduğu için en çok tercih edilen halı yıkama yöntemidir. Tabi ki bu yöntem sadece günü kurtarmak amacıyla yapılmış olur. Piyasada bu tür yöntemler için birçok elde halı yıkama şampuanı bulunmaktadır.

Buharla Halı Yıkama Berrak Halı Yıkama

Buhar Yöntemi İle Halı Nasıl Yıkanır?

Buharlı yıkama yöntemi, sıklıkla rastlanan halı yıkama yöntemlerindendir.
Daha çok buhar yerine sıcak su kullanılmaktadır. Suyun sıcaklığı genellikle 70-95 derece arasında olmalıdır. Yüksek ısıdaki su, deterjanla karıştırılarak basınçlı yıkama makinasıyla halıya püskürtülerek halıdaki kirlerin çözülmesini sağlar. Daha sonra, çözünen kirler güçlü vakum makinesiyle çektirilir ve vakum makinasının içindeki depoya aktarılır

Buharla yıkama, yukarıda bahsettiğimiz halının derinlemesine temizlenmesine benzeyen sonuçlar veren bir yıkama çeşididir. Sıcak su ile yıkama yapmak mantar, bakteri ve toz akarlarını da öldürür. Böylelikle, buharlı halı yıkama ile alerji yapan maddelerden arındırılmış olur.
Buharlı yıkama yöntemini evinizde kendiniz yapmanız neredeyse imkansızdır. Bu nedenle uzman bir halı yıkama firmasına başvurmanız kesinlikle önerilir. Halı yıkama firmaları, halının türünden anlarlar ve hangi halı türünde kaç derece sıcak su kullanılmalı, hangi halının nasıl yıkanması gerektiğini iyi bilirler. Fakat günümüzde bu tür yöntemler neredeyse yok denecek kadar azdır.

Toz Talaş İle Yapılan Halı Yıkama Berrak Halı Yıkama

Kuru Halı Temizleme ile Halı Nasıl Temizlenir?

Bu yöntem su kullanılmadığı için adı üstünde kuru halı temizleme ismini almıştır. Bu yöntemde özel olarak üretilmiş makinalar bulunmaktadır. Makinanın içerisine özel olarak yapılmış kirlerin yapışmasını sağlayan emici tozlar konulur.

Makina sayesinde bu tozlar halının üzerini tamamen kaplayacak şekilde gezdirilir. Yaklaşık yarım saat gibi bir süre bekledikten sonra tozlar elektrik süpürgesi yardımı ile süpürülür. Böylelikle tozların emdiği kirler çektirilmiş olur. Bu yöntem sayesinde halınız ıslanmadan temizlenmiş olur. Bu uygulama genlikle otel gruplarında tercih edilmektedir.

Köpükle Halı Yıkama Berrak Halı Yıkama

Köpük İle Halı Nasıl Yıkanır?

Köpüklü halı yıkama genellikle taşınmaz halı türlerinde kullanılan bir yöntemdir. Özellikle şampuan koyacak haznesi ve döner başlıklı fırçası olan makine tercih edilmektedir. Makine işleme geçtiği zaman hem fırça yardımı, hem de aynı anda köpüklü su verilerek halının üzerinde gezilir.

Köpüklerin kuruması ve yüzeye çıkması için yaklaşık 45-50 dakika beklenir. Daha sonra vakum gücü yüksek makinayla vakumlanır. Köpüklü yıkama kesinlikle derinlemesine yıkama gibi iyi sonuçlar vermez.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp