Makine Halısı Nasıl Yıkanır

Makine halısı yıkama

Piyasada en çok yer alan halı çeşidi makina halılarıdır. Makine halısı otomatik makinelerde üretilmektedir. Çok uzun biçimde üretilen halılar muayyen ölçülerde kesilerek satışları yapılır.

Makine halıları nasıl yıkanmalı? Temizliği nasıl yapılmalıdır?

Her türlü makine halısı otomatik halı yıkama makinenesinde yıkanabilir. Bazı yün halılar ise özellikle antika durumunda olan halıların makinede yıkama işlemini kesinlikle önermiyoruz. Yıkama sırasında dikkat edilmesi gerekenler, halide kullanılacak uygun halı şampuanı kullanılmalı ve halıya uygun fırça seçilmelidir. Bunun yanında profesyonel kişilerde yıkama sırasında tecrübesi ile en küçük sorunda anında müdahale etmektedir.

Antalya Halı Yıkama - Berrak Halı YıkamaMakina halısını yıkamak ücretlerinden de anlaşılacagı gibi çok zor değildir. Makina halısı çok kolay bozulmayan türlerindendir. Fakat otomatik makinası ve doğru ekipmanlara sahip olmayan halı yıkama firmaları halıları çok kötü koşullarda yıkayabilmektedir. Burada amaç halıyı temizlemekten ziyade para kazanmaktır.

Bu koşullarda yıkanan halılarda temiz gibi gözükmüş olsada doğru yöntemlerde yıkanmadığı için temizlikleri de çok uzun süreli olmaz. Kısa bir zaman sonra halı akarların içerisinde kalan kirleri yüzeye doğru çıkar ve bu sebebten dolayı halınızı tekrar yıkatmak zorunda kalırsınız. Bu durumlarla karşılaşmamak için uzman firmaları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Berrak halı yıkama olarak makina halılarınızı havuz sistemi kullanmadan ayrı ayrı otomatik makina sisteminde yıkama yapmaktayız.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp