Tay Tüyü Koltuk Nasıl Silinir? - Nasıl Yıkanır?

Tay Tüyü Koltuk Nasıl Silinir? - Nasıl Yıkanır?

Tay tüyü Koltuk Nasıl Silinir? Tay tüyü koltuklar rahatlık bakımından günümüzde oldukça tercih edilmeye başlanmıştır. Ancak tay tüyü koltukların yıkama ve temizleme işlemleri oldukça zordur.

Ancak tay tüyü koltukların yıkama ve temizleme işlemleri oldukça zordur.

Genel olarak bayanlar tay tüyü koltukları el ile silmeyi tercih etmektedir, fakat bu tercih oldukça yanlıştır ve koltuğunuza zarar verebilir.

Tay tüyü koltuklar oldukça hassas bir yapıya sahip olduğu için bez ile silmeniz durumunda zarar görecek ve sonrası ise daha kötü. Bez ile silinen koltuklarda sarartı şeklinde lekeler kalmaktadır.

Yapılan işlemlerin ardından koltuk ıslak kaldığı için sarartılar ortaya çıkmaktadır. Bu sarartılar sizinde başınıza geldiyse bilginiz olsun gitmemektedir.

Tay tüyü koltukların çamaşır suyu, aspirin, nasprin ve benzeri ilaçlar ile yıkanması çok tehlikeli olup, bez ile silinmesi ise koltuğun felaketi olacaktır.

Koltuklarınız uyguladığınız işlemlerin ardından aşınacak ve tüyler çıkmaya başlayacaktır. Eğer sizinde tay tüyü koltuklarınız var ise zarar vermek yerine profesyonel yardım almanızı tavsiye ederiz.

Tay Tüyü Koltuk Nasıl Silinir - Berrak Halı Yıkama Antalya Tay Tüyü Koltuk Nasıl Yıkanır?

Tay tüyü koltuk yıkanırken kesinlikle çamaşır suyu içeren ilaçlar kullanılmamalıdır.

Bez ile baskı uygulayıp temizleme işlemi yapılmamalıdır.

Marketlerde bulunmayan internet üzerinden kolayca bulabileceğiniz koltuk temizleme ilaçlarından alabilirsiniz.

Eğer ki siz kendiniz yıkamayı düşünüyorsanız fiber bez ile yıkamanızı tavsiye ediyoruz.

Koltuk ıslak kaldığı takdirde sararmalar meydana çıkacak ve koltuğun içerisinde kalan ilaç hassas olan yüzeyi yakacağı için su alınabildiği kadar çekilmelidir.

Ancak bu işlemler tehlikeli olacağından, tavsiyemiz profesyonel olarak yardım almanızdır.

Profesyonel Yıkama Nasıl Yapılır?

Koltuğunuza kesinlikle zarar vermeyecek ve rengini soldurmayacak leke sökücü ilaveli ilaçlar kullanılmaktadır.

İlk olarak koltuğunuz yıkama makinası ile tamamen ıslatılıp 5 dakika bekledikten sonra yıkama işlemi başlamaktadır.

Koltuğun derinlerine kadar işleyen ilaç kiri koltuğun yüzeyine çıkarmaktadır.

Vakum ile yüzeye çıkan kir çekilirken aynı anda tekrardan ilaç sıkılarak temizleme işlemi yapılmaktadır.

Koltuk hafif nemli kalacak şekilde suyu çekilip kurumaya bırakılmaktadır.

Yıkanan koltukların üzerine baskı uygulanmamalı, baskı uygulanırsa su lekesi bırakmaktadır.

Tay tüyü koltuklarda kesinlikle fırça kullanılmamalıdır. Yıkanması oldukça zor olan bir koltuk takımı olduğu için, bayanlara elde yıkamamalarını ve kesinlike çamaşır suyu içeren ilaçlar ile yıkamamalarını belirtiyoruz.

Tay tüyü koltuklar oldukça hassas olduğundan dolayı kendiniz yıkamak yerine profesyonel olarak yardım aldığınız takdirde daha memnun kalacak ve koltuklarınız tertemiz olacaktır.

Tay tüyü koltuk nasıl temizlenmelidir?

Tay tüyü koltuklar dinlenme, huzur bakımından günümüzde çok tercih edilmeye başlanmıştır. Ancak tay tüyü koltuk yıkama ve temizleme işlemleri çok da kolay değildir. Genel olarak baktığımızda kadınlar tay tüyü koltukları el ile silmeyi tercih etmektedir, ama bu yapılan tercih çok yanlıştır ve koltuğunuza zarar verebilir.

Tay tüyü koltuklar çok hassas bir yapıya sahip olmalarından bez ile silmeniz durumunda zarar görmesi kaçınılmaz olur. Sonrasında kötü sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bez yardımı ile silinen koltuklarda sarartı gibi lekeler kalabilmektedir.

Yapılan bu işlemlerin sonrasında koltuk kaygan olduğu için sarartılar meydana çıkmaktadır. Bu sarartılar zamanla müzminleşip kumaş üzerinden gitmemektedir.

Tay tüyü koltukların aspirin, çamaşır suyu ve buna benzer kimyasallar ile yıkanması çok tehlikeli olup, bez ile silinmesi ise koltuğun sonu olacaktır. Koltuklarınız uyguladığınız bu uygulamaların arkasından aşınacak ve tüyler ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Tay tüyü koltuklarınız var ise bu kadar zarar vermek yerine işinde uzman firmalardan yardım almanızı öneri ederiz.

Tay Tüyü Koltuk Neyle Temizlenir - Berrak Halı Yıkama Antalya Tay Tüyü Koltuk Neyle Silinir?

Arap Sabunu ile Koltuk Silme

Arap sabunu eskiden bu yana sıklıkla kullandığımız ve leke çıkarıcı özelliği olan bir kimyasaldır. Lekeli tay tüyü koltuk üzerine el yakmayacak kadar ılık su ile arap sabununu karıştırıp işlem yapabiliriz. Suda eriyen arap sabununu temiz bir fiber bez yardımı ile lekeli bölgeyi temizleyebiliriz.

Bu işlemin sonrasında sabundan kalıntı kalmaması için yine ıslak bir bez yardımı ile durulama işlemi yapılır. Daha sonra kuru bir bez yardımı ile ıslak bölge kurulanarak temizlenmelidir.

Doğal Sabun ile Koltuk Silme

En iyi temizleme şekli olan su ile temizleme yapılıp bu işlem yeteri kadar olmayıp ve lekeler geçmedi ise tay tüyü koltukları temizlemek için evde alternatif uygulamalar vardır.

Bu uygulamaların ilk başında, yapısında zarar vermeyen, içerisinde kimyasal maddeler bulundurmayan doğal sabunlar ile silme yöntemi gelmektedir.

Doğal sabunlar, diğer kimyasallar gibi çok fazla köpürme yapmaz. Bu nedenle durulanması çok kolaydır. Kumaşların üzerinde kalıntı ve iz bırakmayan, kumaşların renk solmasına neden olmayan bir temizlik ürünüdür.

Doğal sabunumuzu pamuklu nemli bir fiber beze yedirerek tay tüyü koltuğun lekeli olan kısmına dairesel hareketler ile yavaş bir şekilde silinir. Silme işleminden sonra lekelerin kolay bir şekilde çıktığı göreceksiniz. Arkasından nemli bir pamuklu bezle durulama yapılır. Sonrasın da kuru bir bez yardımı ile koltuğun nemi tamamen alınır ve koltuk kurumaya bırakılır.

Tay Tüyü Koltuk Nasıl Yıkanır?

Tay tüyü koltuk yıkanırken ağartıcı içermeyen, çamaşır suyu içeren kimyasllar kullanılmamalıdır.

Bez ile silerek baskı uygulanmamalı temizleme işlemi yapılmamalıdır.

Marketlerde bulamadığınız web üstünden kolayca bulabileceğiniz koltuk temizleme kimyasallarından alabilirsiniz.

Kendiniz koltularınızı yıkamayı düşünüyor iseniz renksiz bir file ile yıkamanızı öneririz.

Koltuk ıslak kalır ise sararmalar meydana çıkacak ve koltuğun içerisinde kalan kimyasallar kumaşın yüzeyini yakacağı için su tamamen vakumlanmalıdır.

Ancak bu işlemler sakıncalı olacağından, bizim tavsiyemiz profesyonel olarak bu şi yapanlardan yardım almanızdır.

Profesyonel Yıkama Nasıl Yapılır?

Yıkama esnasında koltuğa zarar vermeyecek ve rengini koruyacak, soldurmayacak lisanslı kir sökücü özelliği yüksek kimyasallar kullanılmalıdır.

İlk olarak profesyonel koltuk yıkama makinası ile her yeri tamamen ıslatılıp kirleri çözülmesi için 5-10 dakika bekletilmeli sonrasında ise yıkama işlemi başlamaktadır.

Koltuk kumaşının içerisine kadar işleyen kimyasal kirleri koltuğun yüzeyine doğru çıkarmaktadır.

Makinanın vakum ile yüzeye çıkan kirler çekilir.

Koltuktaki ıslaklık tamamen iyi bir şekilde vakumlanmalıdır. Sadece kumaşın nemi kalmalı daha sonra kurumaya bırakılmalıdır.

Tay tüyü koltuklarınızda fırça ve bez kullanmayınız.

Tay tüyü koltuklar çok hassas oldukları için kendinizin yıkaması, silmesi yerine işinde uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz. Böylece koltuklarınız zarar görmeden yıkanıp tertemiz olacaktır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp